ביטוח נסיעות לאוקראינה

חשיבות ביטוח נסיעות לאוקראינה

ביטוח נסיעות לאוקראינה חיוני לכל נוסע, בין אם מדובר בנסיעת תיירות או עסקים. הביטוח נותן כיסוי במקרים של הוצאות רפואיות, אובדן כבודה ועוד. אוקראינה היא מדינה גדולה עם תשתיות לא מפותחות בכל האזורים, לכן קיים סיכון מוגבר לתאונות, פציעות ואובדן ציוד. ביטוח מתאים יאפשר לנסוע בראש שקט.

השוואת מחירים

חשוב מאוד להשוות בין מחירי הפוליסות השונות שמציעות חברות הביטוח וסוכנויות הנסיעות השונות. יש הבדלים ניכרים במחירים, בהיקף הכיסויים, בגובה ההשתתפות העצמית ועוד.
אתר האינטרנט travelworld.co.il מאפשר להשוות בקלות ובמהירות בין מבטחים ופוליסות ולקבל את ההצעה המשתלמת ביותר עבור הצרכים שלכם. מומלץ לנצל את האפשרות הזו לפני רכישת הביטוח.

סוגי כיסויים עיקריים

הנה חלק מהכיסויים החשובים שכדאי לכלול בפוליסת ביטוח הנסיעות לאוקראינה:

 • הוצאות רפואיות בגין אשפוז, ניתוחים, תרופות ועוד
 • הטסה רפואית לישראל במקרה הצורך
 • כיסוי למקרי חירום בריאותיים קיימים
 • ביטול וקיצור נסיעה
 • אובדן או גניבת כבודה
 • איחור בהגעת כבודה
 • כיסוי לציוד אלקטרוני ומצלמות
 • כיסוי במקרה של אובדן מסמכים.

ביטוח נסיעות לאומן

אומן היא עיר באוקראינה המהווה יעד עלייה לרגל ליהודים רבים, בעיקר בתקופת החגים, בשל קברו של רבי נחמן מברסלב. עם פרוץ המלחמה בין רוסיה לאוקראינה בשנת 2022, רבים שאלו האם בטוח לטוס לאומן והאם הביטוח יכסה אותם במצב מלחמה.

למרות שמשרד החוץ הוציא אזהרת מסע חמורה לאוקראינה, הרי שחברות הביטוח טרם שינו את מדיניותן והביטוחים עדיין בתוקף. יחד עם זאת, יש לשים לב למספר דגשים חשובים:

 • באזורי לחימה אין כיסוי לשירותי איתור, חילוץ והצלה.
 • הביטוח אינו מכסה הוצאות כתוצאה מביטול טיסות או סגירת גבולות.
 • יש להתעדכן בהנחיות משרד החוץ לפני הנסיעה.

לכן, על אף שהביטוח עדיין בתוקף, יש סיכון מוגבר לנסיעה לאומן בתקופה זו ויש לשקול היטב האם אכן לטוס.

המלצות לרכישת ביטוח

אם החלטתם בכל זאת לטוס לאומן, הנה מספר המלצות בנוגע לרכישת ביטוח הנסיעות:

 • ודאו קיום כיסוי רפואי ופינוי במידת הצורך
 • כלול הרחבה לכיסוי כבודה וחפצי ערך כגון טלית ותפילין
 • שימו לב לקיום מוקד חירום אנושי בעברית 24/7
 • בדקו אפשרות לביטול השתתפות עצמית ברכב שכור
 • רכשו מקיף קורונה למקרה של בידוד מחויב בחו"ל

עם רכישה נבונה של פוליסה מתאימה, ניתן יהיה ליהנות מהנסיעה והשהייה באומן ביתר שאת ובביטחון מרבי.

סוגי ביטוח נסיעות לאוקראינה

קיימים מספר סוגים של ביטוחי נסיעות לאוקראינה שניתן לרכוש. הבחירה בסוג הביטוח תלויה במשך הנסיעה, מטרתה והתקציב שעומד לרשות הנוסע.
ביטוח נסיעות בסיסי מתאים לטיולים קצרים יחסית ומכסה הוצאות רפואיות בלבד. ביטוח סטנדרטי ומורחב מתאים לנסיעות ארוכות יותר וכולל גם כיסויים נוספים כגון אובדן כבודה, ביטול נסיעה ועוד.
ביטוח נסיעות לנוסעים מבוגרים או בעלי מחלות כרוניות כולל התייחסות ספציפית לצרכים שלהם.
חשוב לבחור את הביטוח המתאים ביותר עבור הנסיבות של הנסיעה כדי ליהנות מכיסוי ביטוחי אופטימלי.

ביטוח נסיעות לקבוצות

רבים בוחרים לנסוע לאוקראינה במסגרת קבוצתית או משפחתית. במקרים אלה ניתן לרכוש ביטוח נסיעות קבוצתי אשר יכסה את כל הנוסעים יחדיו.
ביטוח קבוצתי יכול להיות זול ומשתלם יותר מביטוח פרטי לכל נוסע, בייחוד כשמדובר בקבוצות גדולות. כמו בביטוח פרטי, גם בביטוח קבוצתי אפשר להרחיב את הכיסוי בהתאם לצרכים. עם זאת, חשוב לתת את הדעת להרכב הגילאים והמצב הבריאותי של חברי הקבוצה. נוסע בעל מחלות כרוניות, למשל, עלול לגרום לעליה בפרמיה של הביטוח הקבוצתי.

התאמה אישית של הביטוח

בנוסף לסוג הכללי של הביטוח, כדאי להתאים אותו לנסיבות האישיות וסגנון הטיול הצפוי. למשל, מי שמתכנן טיול שטח או אתגרי ירצה לכלול הרחבות כגון ספורט אתגרי ואו איתור וחילוץ. נוסע המתכוון לשכור רכב כדאי שיכלול הרחבה של ביטוח לרכב שכור.
כדאי לבדוק מהם החריגים בפוליסה הבסיסית ולהוסיף כיסויים בתחומים הרלוונטיים עבור הנסיעה המתוכננת. כך יהיה הביטוח מותאם היטב לצרכים הספציפיים.

הגשת תביעה בביטוח נסיעות

לאחר שחזרתם מהנסיעה לאוקראינה, ייתכן שתצטרכו להגיש תביעה לחברת הביטוח אם נעשה בכם שימוש בכיסויים הביטוחיים שרכשתם או שנגרם לכם נזק המכוסה בפוליסה.
על מנת להגיש תביעה, עליכם לאסוף את כל המסמכים הרלוונטיים כגון קבלות על תשלומים שביצעתם, אישורי מחלה או פציעה, אישור משטרה במקרה של אובדן או גניבת ציוד, תעודת ביטול נסיעה וכדומה.
ברוב המקרים אפשר להוריד את טופס התביעה ישירות מאתר האינטרנט של חברת הביטוח. לאחר מילוי הטופס וצירוף המסמכים הוא ישלח בדואר או באופן מקוון למחלקת התביעות.
שימו לב כי יש פרק זמן מוגדר להגשת התביעה ממועד שובכם ארצה – בין 7 ל-30 ימים בהתאם לחברה. עמידה בלוחות הזמנים חיונית כדי שהתביעה תטופל.

עלויות ביטוח נסיעות לאוקראינה

עלות ביטוח הנסיעות לאוקראינה תלויה במספר גורמים, כמו גיל הנוסעים, משך הנסיעה והיקף הכיסויים הנרכש. ככל שמוסיפים כיסויים נוספים כך עולה הפרמיה שמשלמים עבור הפוליסה.
באופן כללי, ניתן לומר שביטוח נסיעות בסיסי לאוקראינה עולה כ-100 ש"ח לשבוע לנוסע. המחיר גדל כשמדובר במבוגרים, משפחות או קבוצות גדולות יותר.
מומלץ להשוות בין מספר ההצעות באתרי השוואת מחירים על מנת למצוא את העלות הטובה ביותר עבור צרכי הביטוח שלכם לאוקראינה.

ביטוח נסיעות לאוקראינה למבוגרים

נסיעה לאוקראינה יכולה להיות מאתגרת גם עבור אנשים צעירים ובריאים, קל וחומר עבור נוסעים מבוגרים או כאלה עם מגבלות בריאותיות. לכן, חשוב במיוחד לרכוש עבורם ביטוח נסיעות מותאם.
אצל מבוגרים הסיכון למקרים כמו הידרדרות של מחלות קיימות, נפילות ושברים, זיהומים וסיבוכים תרופתיים גבוה יותר. ביטוח נכון יכול לתת מענה לצרכים הייחודיים שלהם.
כדאי לבדוק שהביטוח כולל בין היתר כיסוי בגין החמרה של מצב כרוני קודם, כיסוי תרופתי רחב ואפשרות להטסה רפואית. גם כיסוי מורחב של הוצאות רפואיות כתוצאה מתאונה מומלץ ויכול לחסוך סכומים גדולים בעת הצורך.
בעת רכישת ביטוח הנסיעות חשוב מאוד לציין בפני הסוכן את כל הבעיות הרפואיות שיש ואת התרופות הנלקחות באופן קבע. כך יוכל להתאים נכון את הפוליסה ולענות על צורכי המבוטח.

ביטוח נסיעות מהארץ לאוקראינה

רבים בוחרים לרכוש ביטוח נסיעות סמוך למועד הטיסה לחו"ל. עם זאת, אפשר וכדאי לרכוש פוליסה מבעוד מועד בארץ לפני היציאה לאוקראינה.
היתרונות בביטוח מוקדם הם בין היתר האפשרות לקבלת תנאים טובים יותר במחיר נוח, וכן כיסוי מקיף יותר החל מיום רכישת הפוליסה. כך למשל, ביטוח שנרכש בארץ טרם הנסיעה יכול לספק כיסוי במקרה של ביטול טיסה או קיצור נסיעה עוד לפני היציאה מהארץ. כמו כן יהיה כיסוי על הוצאות רפואיות שהיו בישראל בסמוך לנסיעה אך נגרמו באופן ישיר כתוצאה ממנה. לכן, מומלץ לכל נוסע לאוקראינה לבצע בדיקה מעמיקה של מדיניות ביטוח הנסיעות לפני רכישתו ולבחון את היתרונות של רכישה מוקדמת עוד בישראל.

סיכום:

לסיכום, ביטוח נסיעות לאוקראינה חיוני לכל נוסע, הן לצרכי תיירות והן לנסיעות עסקים, בשל הסיכונים הבריאותיים, הגבוהים יחסית במדינה זו.
קיימים מספר סוגי ביטוחים – בסיסי, סטנדרטי ומורחב, בהתאם למשך השהייה וסוג הפעילות. כדאי להתאים את הביטוח לצרכים הספציפיים של הנסיעה ולהוסיף כיסויים רלוונטיים.
יש להקפיד על בחירה נכונה של הביטוח, במיוחד עבור נוסעים מבוגרים או בעלי בעיות בריאות. אפשר ורצוי לרכוש את הביטוח מראש עוד בארץ לקבלת תנאים טובים יותר.
במידת הצורך, יהיה אפשר להגיש תביעה לחברת הביטוח עם החזרה ארצה, בצירוף המסמכים הדרושים. יש להקפיד על עמידה בלוח הזמנים להגשת התביעה.
לסיכום, ביטוח נסיעות מקיף ואיכותי יאפשר שהות בטוחה ונעימה באוקראינה, תוך צמצום דאגות ומתן מענה במקרה הצורך. מומלץ להשקיע מעט זמן בבחינה נכונה של האפשרויות ולהתאים נכון את הביטוח לצרכים האישיים של הנוסע.

נושאתמצית
חשיבות הביטוחביטוח חיוני בגלל סיכונים בריאותיים גבוהים ותשתיות לקויות
השוואת מחיריםחובה להשוות מחירים באתרים כדי לקבל את ההצעה המשתלמת ביותר
סוגי כיסויים עיקרייםהוצאות רפואיות, פינוי והטסה, כבודה, ביטוח ציוד אלקטרוני
סוגי ביטוחבסיסי, סטנדרטי, מורחב בהתאם לנסיבות
ביטוח לקבוצותאפשרות לביטוח קבוצתי זול יותר
התאמה אישיתמומלץ להתאים לפעילות מתוכננת כגון ספורט אתגרי
הגשת תביעהחובה להקפיד על עמידה בלוחות זמנים וצירוף מסמכים
עלויותמחיר משתנה בהתאם לגיל, משך שהייה והיקף כיסויים

תוכן עניינים

Scroll to Top

מלאו את הפרטים ובצעו השוואת מחירי ביטוח באופן דיגיטלי