ביטוח נסיעות לחו"ל למדינות אויב

ביטוח נסיעות לחול במדינה מוחרגת

תוכן עניינים

ביטוח נסיעות לחו"ל – הכיסוי הביטוחי החיוני לנוסע

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא ביטוח חיוני לכל נוסע לחו"ל. אולם מה קורה כאשר מבקשים לנסוע למדינה הנחשבת "אויב" על פי הגדרת מדינת ישראל? האם ביטוח הנסיעות יכסה ביקור במדינה כזו?

ביטוח לחו"ל הוא מוצר ביטוחי חיוני עבור כל נוסע לחו"ל, בין אם לטיול תרמילאים, נופש, ביקור משפחתי או נסיעת עסקים. ביטוח זה נועד לתת מענה כספי במקרים של מחלה, תאונה או אירוע בריאותי בלתי צפוי הקורה לנוסע בעת שהותו מחוץ לגבולות המדינה.
ביטוח בריאות בישראל אינו מכסה הוצאות רפואיות מחוץ לישראל. טיפול רפואי במדינות רבות, ובמיוחד בארה"ב ואירופה, עלול להגיע בקלות לעשרות אלפי דולרים. ביטוח נסיעות נותן מענה להוצאות אלו ומאפשר לנוסע לקבל טיפול רפואי ללא דאגה להוצאה הכספית.
הביטוח מכסה הוצאות רפואיות שונות בקרות אירוע בחו"ל, בהתאם לגבולות האחריות בפוליסה, כגון: אשפוז בבית חולים, ניתוחים, תרופות, בדיקות וייעוץ רפואי, טיפול חירום בשיניים, הוצאות העברה באמבולנס, פינוי אווירי רפואי ועוד. כמו כן, הביטוח יכול לכסות הוצאות מיוחדות כמו כרטיס טיסה למלווה במקרה של אשפוז ממושך, הטסת גופה לישראל במקרה מוות ועוד.

הגדרת מדינת אויב

מדינת אויב מוגדרת כמדינה שאין יחסים דיפלומטיים בינה לבין ישראל ואשר מהווה סיכון ביטחוני עבור אזרחי ישראל.
דוגמאות למדינות אויב הן מדינות ערביות ומוסלמיות מסוימות כמו איראן, עיראק, סוריה ולבנון. כמו כן, מדינות שיש בהן פעילות טרור כמו אפגניסטן, פקיסטן וסודאן.

חריגים בביטוח נסיעות

רוב חברות הביטוח אינן מאשרות ביטוח נסיעות למדינות אויב ויש בפוליסות שלהן סעיפי חריגים הפוטרים אותן מחובת תשלום תביעה במקרים אלה:
מלחמה, טרור או מהומות אזרחיות במדינת היעד.
שהייה במדינה שישראל מגדירה כ"מדינת אויב".
מצב בריאותי שאירע תוך כדי פעילות מלחמתית או צבאית.
אי עמידה בהנחיות משרד הבריאות הישראלי לגבי חיסונים נדרשים.
אם כן, ביטוח נסיעות סטנדרטי לא יכסה נסיעה למדינת אויב. עם זאת, ניתן לפנות למבטח ולבקש אישור מיוחד לנסיעה, בתוספת פרמיה גבוהה. מומלץ לוודא זאת מראש ולקרוא היטב את הפוליסה וחריגיה לפני רכישת ביטוח למדינה מסוכנת. שהייה במדינת אויב ללא ביטוח היא סיכון משמעותי שיש לשקול היטב.

קיימות מספר דרכים לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל:

ישירות מחברת ביטוח או באמצעות סוכן ביטוח.
במסגרת "פוליסת נוסע מורחב" המוצעת על ידי חלק מחברות כרטיסי האשראי.
באמצעות השוואת מחירים באתרי האינטרנט.
חשוב לבדוק כי הפוליסה מתאימה לצרכים של הנסיעה הספציפית מבחינת היקף הכיסויים, גובה תקרת ההוצאות המכוסות וגובה ההשתתפות העצמית. יש לוודא שיש כיסוי להוצאות רפואיות גבוהות, פינוי והטסה רפואית ולבחון אם נדרשים כיסויים נוספים לפי אופי הנסיעה. כמו כן, חשוב לעיין בתנאי הפוליסה וחריגיה כדי להבין מהם המצבים העיקריים שאינם מכוסים. ישנם מצבים שכיחים שבדרך כלל אינם מכוסים או מכוסים באופן חלקי בלבד, כגון:

מצב רפואי קודם שהתרחש לפני תחילת הביטוח.

היריון או לידה שאירעו במהלך הנסיעה.
ספורט אתגרי או ספורט חורף.
נזק שנגרם כתוצאה משכרות או שימוש בסמים.
מקרי כוח עליון כגון מלחמה או מהומות.
לסיכום, ביטוח נסיעות לחו"ל הוא הכרחי על מנת ליהנות מנסיעה שקטה, בטוחה ומבוטחת כראוי מבחינה כספית. עם ביטוח טוב ניתן לטייל בכל מקום בעולם ללא דאגה להוצאות רפואיות גבוהות ובלתי צפויות.

חשיבות ביטוח הנסיעות גם בנסיעה למדינות ידידותיות

אמנם ביטוח נסיעות סטנדרטי לא יכסה ביקור במדינת אויב, אך חשוב לזכור כי הוא חיוני גם בנסיעה למדינות ידידותיות ובטוחות לכאורה. תאונות, מחלות ואירועים בלתי צפויים יכולים לקרות בכל מקום.
טיפול רפואי בחו"ל יקר ביותר, גם במדינות מפותחות וידידותיות כמו ארצות הברית, קנדה, אוסטרליה ומדינות אירופה. אשפוז בבית חולים בארצות הברית למשל יכול בקלות להגיע לעשרות אלפי דולרים.
על כן, חשוב לרכוש ביטוח המכסה הוצאות רפואיות גבוהות, פינוי והטסה חזרה לישראל גם בנסיעה ליעדים נחשבים בטוחים יחסית. הביטוח נותן שקט נפשי ומניע הוצאות כספיות עצומות שעלולות להיות גם בנסיבות רגילות.

סוגי כיסויים חשובים בביטוח נסיעות

ביטוח נסיעות איכותי צריך לכלול לכל הפחות את הכיסויים הבאים:

 • הוצאות אשפוז וניתוחים
 • תרופות וטיפול רופא
 • העברה באמבולנס
 • פינוי אווירי רפואי
 • כרטיס טיסה למלווה
 • הטסת גופה חזרה לארץ

כמו כן, כדאי לשקול הוספת כיסויים רלוונטיים נוספים כגון החמרה של מחלה קיימת, ביטול נסיעה, אובדן כבודה ועוד, בהתאם ליעד הנסיעה ואורכה.
אף על פי שביטוח נסיעות רגיל אינו מכסה נסיעה למדינות אויב, הרי שהוא קריטי והכרחי עבור נסיעה לכל יעד אחר ברחבי העולם. רק ביטוח מקיף יגן עלינו מפני הוצאות רפואיות אדירות שעלולות להתרחש באופן בלתי צפוי בכל מקום בעולם.

מדינות אויב:

להלן רשימה של מדינות אויב שאינן מכוסות בביטוח נסיעות רגיל:

 • איראן
 • עיראק
 • סוריה
 • לבנון
 • אפגניסטן
 • פקיסטן
 • סודאן
 • לוב
 • תימן
 • מאלי
 • מאוריטניה
 • ניז'ר
 • סומליה
 • צפון קוריאה
 • ערב הסעודית
 • אלג'יריה
 • כווית
 • קטאר
 • אינדונזיה
 • מלזיה
 • בחריין
 • עומאן
 • ג'יבוטי

ביטוח איתור וחילוץ – האם הוא מכסה מדינות אויב?

אחד הכיסויים החשובים שניתן להוסיף לביטוח נסיעות בתשלום נוסף הוא ביטוח איתור וחילוץ. כיסוי זה מאפשר קבלת סיוע במקרים של היעדרות או ניתוק קשר עם המבוטח בחו"ל.
חברת הביטוח מפעילה אנשי מקצוע שינסו לאתר את המבוטח ולחלץ אותו במידת הצורך. זה יכול להציל חיים במצבים של תאונה, אסון טבע או כל אירוע בלתי צפוי אחר. עם זאת, חשוב לדעת כי ביטוח איתור וחילוץ סטנדרטי לא יחול גם כן במדינות אויב שאינן ביחסים דיפלומטיים עם ישראל.
סעיפי החריגים בפוליסה מפרטים בדרך כלל רשימה ארוכה של מדינות אסורות כגון איראן, עיראק, סוריה ולבנון. זאת מכיוון שהפעלת צוות חילוץ ישראלי במדינות אלו כרוכה בסיכון רב מדי. לכן, גם אם רכשתם כיסוי איתור וחילוץ, חשוב לבדוק את רשימת המדינות החריגות שאינן מכוסות במסגרתו. שהייה במדינת אויב ללא יכולת חילוץ היא מצב מסוכן ביותר שיש להימנע ממנו.
אמנם ביטוח נסיעות מקיף ואיכותי הוא קריטי לכל נסיעה לחו"ל, אך חשוב לזכור כי ישנן מגבלות ביחס למדינות אויב. הן בביטוח עצמו והן בכיסויים נלווים כמו איתור וחילוץ. יש לקחת זאת בחשבון בעת תכנון הנסיעה ורכישת הביטוח. שהייה במדינת אויב היא תמיד סיכון מוגבר, גם אם יש ביטוח נסיעות.

שאלה: האם ביטוח נסיעות רגיל מכסה ביקור במדינות אויב?
תשובה: לא, ביטוח נסיעות רגיל אינו מכסה בדרך כלל ביקור במדינות שמוגדרות "אויב" על ידי מדינת ישראל כמו איראן, עיראק, סוריה ועוד. ישנם סעיפי חריגים ספציפיים בפוליסות המפרטים את רשימת המדינות האסורות. רק במקרים חריגים אפשר לפנות למבטח ולבקש אישור מיוחד תמורת תוספת פרמיה גדולה.

שאלה: האם אוכל לקבל כיסוי חילוץ ואיתור במדינות אויב?
תשובה: בדרך כלל גם כיסוי חילוץ ואיתור סטנדרטי בביטוח נסיעות אינו חל על מדינות אויב. זאת מאחר והפעלת כוחות חילוץ ישראלים במדינות כאלה מסוכנת מדי ובלתי אפשרית. שוב, הדבר מפורט בחריגים של הפוליסה. לכן, אין לסמוך על כיסוי חילוץ בביקור במדינת אויב.

שאלה: מתי כדאי לרכוש ביטוח נסיעות לחו"ל?
תשובה: מומלץ לרכוש את ביטוח הנסיעות בסמוך ככל האפשר לרכישת כרטיס הטיסה לחו"ל, כדי למקסם את הכיסוי הביטוחי. חברות הביטוח מאפשרות לעיתים רכישה מראש של עד 90 יום לפני מועד הנסיעה. אם מדובר ביעד מסוכן יש להקפיד לרכוש את הביטוח מספיק זמן מראש.

שאלה: מהם הסיכונים בנסיעה ללא ביטוח למדינת אויב?
תשובה: נסיעה למדינת אויב ללא ביטוח היא סיכון עצום ומסוכן. הסיכונים כוללים חשיפה להוצאות רפואיות עתק שעלולות להגיע למאות אלפי דולרים, חוסר יכולת פינוי וחילוץ במקרה חירום, והיעדר כיסוי ביטוחי במקרה של תאונה, פציעה, מחלה וכדומה. לא מומלץ בשום אופן לנסוע למדינת אויב ללא ביטוח מתאים.

סיכום:

ביטוח נסיעות לחו"ל הוא מוצר ביטוח חיוני לכל הנוסעים מחוץ לגבולות המדינה, הן לנופש והן לעבודה. הביטוח נועד לתת מענה כספי במקרים של מחלה, תאונה או אירוע בריאותי בלתי צפוי בעת השהיה בחו"ל. אולם, רוב חברות הביטוח אינן מאשרות ביטוח נסיעות למדינות המוגדרות "אויב" על ידי ישראל, כמו איראן, עיראק, סוריה ולבנון. בפוליסות יש סעיפי חריגים הפוטרים את המבטח מכיסוי במקרה של נסיעה למדינת אויב. גם כיסויים נלווים בביטוח כמו איתור, חילוץ והטסה רפואית אינם חלים בדרך כלל במדינות אויב, שכן הפעלת כוחות ישראליים בהן מסוכנת מאוד. עם זאת, ביטוח נסיעות הוא קריטי והכרחי גם לנסיעה ליעדים בטוחים יחסית. טיפול רפואי בחו"ל יקר מאוד גם במדינות מפותחות, והביטוח מונע הוצאות אדירות במקרה הצורך.
ביטוח איכותי אמור לכלול לפחות כיסוי להוצאות אשפוז וניתוחים, תרופות, פינוי אווירי רפואי, כרטיס טיסה למלווה והטסת גופה. כדאי להרחיבו בהתאם לצרכים ולמשך הנסיעה.
יש לרכוש את הביטוח בסמוך לקניית כרטיס הטיסה, ולוודא שהפוליסה בתוקף במועד הנסיעה. נסיעה למדינת אויב ללא ביטוח היא סיכון גדול ומסוכן שיש להימנע ממנו.
לסיכום, ביטוח נסיעות הוא הכרחי לכל נסיעה למעט למדינות אויב. יש לבחור ביטוח איכותי המתאים ליעד ולמשך הנסיעה, ולהימנע מנסיעה ללא ביטוח למדינה מסוכנת.

נושאפירוט
חשיבות ביטוח נסיעותביטוח חיוני לכל נסיעה לחו"ל כדי לכסות הוצאות רפואיות ואירועים בלתי צפויים
כיסוי במדינות אויבביטוח רגיל לא מכסה מדינות המוגדרות "אויב" על ידי ישראל כמו איראן, סוריה ועוד
חריגים בפוליסהיש סעיפי חריגים הפוטרים את המבטח מכיסוי במדינות אויב
כיסוי איתור וחילוץגם כיסוי זה אינו חל בדרך כלל במדינות אויב
כיסויים חיונייםאשפוז, ניתוחים, תרופות, פינוי והטסה רפואית ועוד
מתי לרכושסמוך ככל האפשר לקניית כרטיס הטיסה
סיכונים ללא ביטוחחשיפה להוצאות רפואיות עצומות, חוסר יכולת פינוי וחילוץ ועוד

*כל האמור מעלה הינו בכפוף לתנאי הפוליסה של כל חברה ביטוח, סייגיה וחריגיה המלאים.
עם רכישת פוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל באינטרנט, יש להשוות בין מחירי הפוליסות של חברות הביטוח השונות לצורך המחשה בלבד. תנאי הפוליסה ומחירון חברת הביטוח הספציפית יקבעו בהתאם למידע המופיע באתר של אותה חברת ביטוח, המידע יכול להשתנות והאתר אינו אחראי על כך שינוי שהחברה ביצע והטבלה לא עודכנה.

Scroll to Top

מלאו את הפרטים ובצעו השוואת מחירי ביטוח באופן דיגיטלי