ביטוח נסיעות צד שלישי

מהו ביטוח חבות כלפי צד שלישי בנסיעות לחו"ל

ביטוח חבות כלפי צד שלישי בנסיעות לחו"ל הוא כיסוי ביטוחי חשוב, שנכלל כברירת מחדל ברוב פוליסות ביטוח הנסיעות. מטרתו להגן על המבוטח במקרה שהוא גורם בשוגג לנזק גופני או רכושי לצד שלישי במהלך שהותו בחו"ל.
הכיסוי חל על מקרים כגון: פגיעה באדם אחר כתוצאה מרשלנות, נזק שנגרם בשוגג לרכוש השייך לאחר, נזקים לבית המלון או לציוד השכור ועוד. מצבים אלו עלולים להסתיים בתביעה משפטית כנגד המבוטח, וביטוח חבות צד ג' נועד לכסות את העלויות הכרוכות בכך.

מה כיסוי חבות צד ג' בחו"ל כולל

כיסוי חבות צד ג' בחו"ל מכסה בדרך כלל שני סוגים של מקרים:

 • נזקי גוף – הוצאות רפואיות ופיצוי בגין פגיעה גופנית בצד שלישי על ידי המבוטח.
 • נזקי רכוש – נזק שנגרם לרכושו של צד שלישי, לדוגמה ציוד ששייך לבית מלון.

גבול האחריות בגין כיסוי זה נע בדרך כלל בין 100,000$ ל-250,000$, בהתאם לפוליסה ולחברת הביטוח.

מתי כיסוי חבות צד ג' אינו חל

למרות חשיבותו, ישנם מקרים בהם כיסוי חבות צד ג' אינו חל:

 • נזק בזדון שגרמתם.
 • נזק שנגרם על ידי רכב מנועי, טיסה או שיט.
 • נזק במסגרת תחרות ספורט.
 • נזק שנגרם על ידי נשק.
 • נזק לקרוב משפחה.

המלצה – השוואת מחירים לפני רכישה

לפני רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל מומלץ מאוד להשוות בין מחירי הפוליסות והכיסויים השונים באתרי השוואת מחירים.
אתר travelworld.co.il לדוגמה, מאפשר להשוות מחירי ביטוח נסיעות של כל חברות הביטוח בישראל תוך דקות ספורות. כך ניתן לוודא שרוכשים את הכיסוי המתאים ביותר במחיר הטוב ביותר ובהתאמה אישית.
ביטוח חבות כלפי צד שלישי בחו"ל הוא כיסוי חשוב ומומלץ, שכלול ברוב פוליסות ביטוח הנסיעות באופן אוטומטי. הוא נועד להגן מפני תביעות בגין נזק שנגרם בשוגג לצדדים שלישיים בעת שהות בחו"ל. עם זאת, ישנם מקרים בהם הכיסוי אינו חל ולכן חשוב להכיר את תנאי הפוליסה. בנוסף מומלץ מאוד להשוות מחירים בין חברות הביטוח השונות לפני הרכישה על מנת לחסוך בעלויות.

חשיבות ביטוח חבות כלפי צד שלישי בנסיעות לחו"ל

ביטוח חבות כלפי צד שלישי בנסיעות לחו"ל הוא הכרחי, מכיוון שהוא מגן עלינו מפני תביעות יקרות במיוחד שעלולות להגיע אלינו אם נגרום נזק בשוגג למישהו אחר בזמן הטיול בחו"ל.
הסיכוי שניתקל בתאונה לא צפויה גדל בהרבה כשאנחנו בסביבה זרה שאיננו מכירים. ייתכן מצב שבו המזוודה שלנו תיפול בטעות על עובר אורח, נשבור בשוגג חפץ יקר ערך בחנות או נגרום לנזק כלשהו לחדר במלון. במקרים כאלה, ביטוח חבות צד ג' יכסה עבורנו את עלויות הנזק שנגרם ויחסוך מאיתנו הוצאות משפטיות וכספיות גדולות.
כיסוי זה חשוב במיוחד במדינות מסוימות בעולם שבהן תרבות התביעות מפותחת יותר, והסיכוי להיתבע על נזקים גבוה בהרבה. לכן, זהו כיסוי שלא כדאי לוותר עליו גם אם הוא כרוך בעלות נוספת קלה. שקט נפשי והגנה משפטית שווים הרבה מעבר לכך.

מה מכסה בדיוק ביטוח חבות צד ג' בנסיעות לחו"ל

ביטוח חבות כלפי צד שלישי בחו"ל מכסה שני סוגי מקרים עיקריים:

 • נזקי גוף – אם גרמנו לפציעה גופנית של אדם אחר בשוגג. לדוגמה: החלקנו ברצפה רטובה והתנגשנו במישהו, או שמזוודה כבדה נפלה על רגלו של עובר אורח בשדה התעופה.
 • נזקי רכוש – נזק פיזי שגרמנו בשוגג לחפץ או רכוש ששייך לצד שלישי. למשל: שיברנו בטעות פריט יקר בחנות מזכרות, או גרמנו נזק לטלוויזיה בחדר המלון.

גובה הכיסוי המרבי הוא לרוב בין 100,000$ ל-250,000 דולר, בהתאם לתנאי הפוליסה.

מתי כיסוי חבות צד ג' אינו תקף

יחד עם זאת, קיימים כמה חריגים ומצבים שבהם ביטוח הנסיעות לא יכסה אותנו בגין נזק לצד שלישי:

 • נזק שגרמנו בכוונה ובזדון.
 • נזק שנבע משימוש ברכב, כלי טיס או כלי שיט.
 • פגיעה בקרוב משפחה או בבן/בת זוג.
 • נזק שאירע במהלך תחרות ספורטיבית.

לכן, חשוב לוודא שיש לנו כיסוי מתאים גם אם אנחנו מתכננים פעילויות ספורט אתגריות או שכירת רכב בחו"ל, ביטוח חבות כלפי צד שלישי בנסיעות לחו"ל הוא הכרחי וחוסך מאיתנו הוצאות אדירות אם חלילה נגרום לנזק בשוגג בעת הטיול. מומלץ לבדוק שהכיסוי אכן קיים בפוליסה שלנו, ולהתאים אותו לפעילויות המתוכננות בנסיעה. כדאי גם להשוות בין מחירים ותנאים של חברות ביטוח שונות לפני הרכישה.

מהי עלות ביטוח חבות צד שלישי בנסיעות לחו"ל

ביטוח חבות כלפי צד שלישי הוא כיסוי שנכלל כבר בבסיס פוליסות ביטוח הנסיעות לחו"ל, ולכן בדרך כלל אין צורך לשלם עבורו בנפרד. עם זאת, במקרים מסוימים ניתן לקבל הנחה קלה על הפרמיה אם מבטלים את הכיסוי הזה.
הסכום המדויק תלוי בחברת הביטוח ובתנאי הפוליסה, אבל באופן כללי מדובר על סדר גודל של 0.2-0.4 דולר לכל יום ביטוח. כלומר, אם נבטל כיסוי חבות צד ג' לטיול בן שבועיים, ההנחה המרבית שנקבל יכולה להגיע לכ-5 עד 10 דולר בודדים.

האם כדאי לבטל כיסוי חבות צד ג' בנסיעות לחו"ל?

למרות שמדובר בסכום לא גבוה, רוב חברות הביטוח אינן ממליצות לבטל כיסוי זה. הסיבה לכך היא שהוא מגן עלינו מפני הוצאות חריגות אדירות אם חלילה נגרום לנזק בשוגג למישהו אחר בזמן הנסיעה.
מדובר בכיסוי ששווה הרבה מעבר למחיר שלו, במיוחד אם אנחנו מבקרים במדינות שבהן תרבות תביעות מפותחת, כגון ארה"ב. 5-10 דולר הפרש בפרמיה הם לא הרבה כסף לעומת הסיכון שנישא באחריות משפטית במקרה של נזק בשוגג. לכן, אלא אם אנחנו באמת נמצאים במצב כלכלי קשה, מומלץ להשאיר כיסוי זה כפי שהוא ולא להסיר אותו מהפוליסה. שקט נפשי והגנה משפטית במקרה הצורך הם בעלי ערך רב יותר מכסף זעום בודד.

מתי כדאי לבטל כיסוי חבות צד ג'?

יחד עם זאת, אם אנחנו יודעים שהנסיעה שלנו כוללת שהייה ארוכה אצל מכרים ובני משפחה בחו"ל, כך שמרבית הזמן לא נהיה חשופים כלל לצדדים שלישיים – ניתן לשקול ביטול חבות צד ג' ולנצל את ההנחה הקלה שזה יקנה לנו בפרמיה. במקרה כזה, הסיכון להיתקל בתאונה עם נזק לרכוש או גוף של זרים יורד משמעותית, ולכן גם הצורך בכיסוי הזה פחות הכרחי. אבל גם כאן מומלץ לבדוק את זה היטב מול חברת הביטוח לפני שמבטלים.
אם כי ביטול כיסוי חבות צד שלישי בנסיעות לחו"ל יכול להוזיל במעט את הפרמיה, ברוב המקרים אין זה מומלץ. מדובר בהנחה של דולרים בודדים לעומת חשיפה לסיכון גבוה ולהוצאות משפטיות וכספיות עצומות במקרה של תביעה.
רק אם היקף החשיפה שלנו לצדדים שלישיים נמוך מאוד, כגון בביקור ממושך אצל מכרים, כדאי לשקול ביטול כיסוי חבות צד ג' כדי לחסוך כמה דולרים בודדים.

סיכום:

ביטוח חבות כלפי צד שלישי (צד ג') הוא כיסוי קריטי והכרחי בפוליסות ביטוח נסיעות לחו"ל.
כיסוי זה נכלל כברירת מחדל בכל הפוליסות ומטרתו להגן על המבוטח במקרה שהוא גורם בשוגג לנזק גופני או רכושי לצדדים שלישיים בעת שהייתו בחו"ל. הכיסוי חל הן על נזקי גוף והן על נזקי רכוש, וגבול האחריות המקובל הוא בין 100,000$ ל-250,000$ בהתאם לתנאי הפוליסה. עם זאת, הכיסוי אינו חל על נזקים שגרמנו בכוונה או ברשלנות פושעת, נזקים הקשורים לשימוש ברכב/טיסה/שיט וכדומה.
למרות שניתן לעיתים להוריד את הכיסוי ולקבל הנחה קלה של מספר סנטים ליום, המלצת חברות הביטוח היא שלא לעשות זאת. הסיבה לכך היא שמדובר בכיסוי זול מאוד יחסית לערכו, שיכול לחסוך הוצאות אדירות במקרה של תביעה.
ההמלצה היא אם כן להשאיר את הכיסוי כמות שהוא בפוליסה. רק במקרים שבהם הנסיעה כוללת שהייה ממושכת אצל בני משפחה או חברים, והחשיפה לצדדים שלישיים נמוכה – אז ניתן לשקול לוותר עליו. אך גם במקרה זה מומלץ להיוועץ עם נציג הביטוח לפני ביטול הכיסוי.
לפני רכישת הפוליסה, מומלץ ביותר להשוות בין מחירים ותנאים אצל מספר חברות ביטוח. אתרי השוואת מחירי ביטוח כגון travelworld מאפשרים לעשות זאת בקלות ובמהירות. לסיכום, ביטוח חבות צד ג' בנסיעות לחו"ל הוא כיסוי חיוני וזול יחסית, ומומלץ ביותר להשאיר אותו בפוליסה כפי שהוא כדי להיות מוגנים במקרה הצורך. עם הכיסוי הזה נוכל ליהנות מהנסיעה בראש שקט!

נושאתובנות מרכזיות
מהו ביטוח חבות צד ג'נכלל כברירת מחדל בכל פוליסות ביטוח הנסיעות מכסה נזק שגרמנו בשוגג לצד שלישי
מה הכיסוי כוללנזקי גוף שנגרמו לאדם אחר  נזקי רכוש לרכושו של הזולת
גבול אחריות מקובל100,000$-250,000$
מקרים שאינם מכוסיםנזק בזדון שימוש ברכב/טיסה/שיט פגיעה בבן משפחה תחרות ספורט
עלות הכיסוי0 ללא תוספת תשלום  אפשרות להנחה של מספר סנטים ליום אם מבטלים
המלצהלהשאיר את הכיסוי בפוליסה ברוב המקרים לבטל רק אם שהייה ממושכת אצל מכרים/בני משפחה

תוכן עניינים

Scroll to Top

מלאו את הפרטים ובצעו השוואת מחירי ביטוח באופן דיגיטלי